Довідник споживача

Перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню) протягом 14 днів з моменту покупки (стаття 9 Закону України «Про захист прав споживачів»)

Перелік сезонних товарів, гарантійні терміни за якими обчислюються з початку відповідного сезону

Перелік товарів, з яких утворюється обмінний фонд

Куди скаржитися?


Ми рекомендуємо споживачам подавати свої скарги щодо захисту прав споживачів до органів державної влади та місцевого самоуправління, які наділені прямими повноваженнями щодо захисту прав споживачів, а також до органів влади, які здійснюють опосередковану діяльність у цій сфері – проводять ліцензування господарської діяльності, здійснюють контроль за порядком розрахунків та дотримання іншого законодавства.
Захист прав споживачів
Захист прав споживачів
Відповідно до статті 5 Закону України «Про захист прав споживачів» захист прав споживачів здійснюють:

Міністерство економічного розвитку та торгівлі України – як центральний орган виконавчої влади, що формує та забезпечує реалізацію державної політики у сфері захисту прав споживачів.

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів – як центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів.

Місцеві державні адміністрації та органи місцевої влади.

Захист прав - оплата комунальних послуг
Сфера енергетики та комунальних послуг
Відповідно до пункту 4 частини 3 статті 3 Закону України «Про національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» забезпечення захисту прав споживачів товарів, послуг у сферах енергетики та комунальних послуг щодо отримання цих товарів і послуг належної якості в достатній кількості за обґрунтованими цінами здійснюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Розрахункові операції
Розрахункові операції
Відповідно до статті 19-1 Податкового кодексу України контроль за дотриманням суб’єктами господарювання установлених законодавством обов’язкових вимог щодо забезпечення можливості розрахунків з використанням електронних платіжних засобів, порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), проведення розрахункових операцій, а також за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, наявності торгових патентів, здійснює Державна фіскальна служба України.
Субсидії
Субсидії
Відповідно до підпункту 29 пункту 4 Постанови Кабінету міністрів України від 17 червня 2015 року № 423 роботу з надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги, компенсації шахтарям за оплату електроенергії, газу та центрального опалення житла організує Міністерство соціальної політики України.
Ліцензування діяльності
Ліцензування діяльності
Відповідно до пункту 4 частини 9 статті 19 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» обґрунтоване звернення фізичної особи про те, що внаслідок порушення вимог ліцензійних умов було порушено її законні права чи інтереси, є підставою для проведення перевірки додержання порушником вимог ліцензійних умов. Перевірку проводять органи ліцензування. Перелік органів ліцензування.
Національна поліція України
Національна поліція України
Відповідно до статті 23 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015р. № 580-VIII національна поліція здійснює своєчасне реагування на заяви та повідомлення про кримінальні та адміністративні правопорушення та події. В тому числі кримінальних правопорушень у сфері господарської діяльності та злочинів проти власності, а також адміністративних правопорушень в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів та підприємницької діяльності. Національна поліція України.